Navigation Navigation

Obserwuj nas na:

Web Content Display Web Content Display

Najnowsze aktualności są również dostępne na naszej stronie/ fanpage:

Kolejny projekt!

Nowy międzynarodowy projekt, "HarSval Bilateral initiative aiming at Harmonisation of the Svalbard cooperation"

1 marca 2024 r. rozpoczął się międzynarodowy projekt pt. „HarSval Bilateral initiative aiming at Harmonisation of the Svalbard cooperation". W projekcie współpracują partnerzy z Polski i Norwegii.

Wśród partnerów projektu jest Uniwersytet Jagielloński, a projekt w UJ koordynuje dr hab. Michał Pętlicki znaszej Pracowni.

Projekt jest finansowany z EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Projekt został zainicjowany przez Polskie Konsorcjum Polarne, a we współpracę zaangażowano 11 Partnerów z Polski oraz 14 Partnerów z Norwegii. Kierownikiem inicjatywy jest dr Dariusz Ignatiuk z Uniwersytet Śląski w Katowicach (Centrum Studiów Polarnych).

Inicjatywa będzie realizowana przez 12 miesięcy w okresie od 1 marca 2024 r. do 28 lutego 2025 r, budżet projektu wynosi 1 580 000 €. Finansowanie zagwarantowane jest z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. www.eeagrants.org

Więcej informacji o HarSval można znaleźć na stronie ⇒ www.harsval.eu